Prof. Dr. Hakan ÜZELTÜRK

İLETİŞİM
info@guvenhukuk.info

+90 224 273 07 05

Lisans Eğitimi;

✓ Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Yüksek Lisans Eğitimi;

✓ Marmara Üniversitesi Kamu Hukuku

Doktora Eğitimi;

✓ Birleşik Krallık – İskoçya’da Edinburgh Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde “Uluslararası Vergi Hukuku

Akademik Kariyeri;

✓ 1986 senesinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Vergi Hukuku Kürsüsüne Asistan olarak girmiştir.

✓ 1999 senesinde Yardımcı Doçent, 2003 senesinde Doçent, 2009 senesinde Profesör olmuştur. Halen Yeditepe ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesinde derslerine devam etmektedir.

✓ Kurucusu olduğu Galatasaray Üniversitesi Selim Kaneti-Adnan Tezel Vergi Hukuku Merkezi’nin 2005-2014 senelerinde Müdürlüğünü yapmıştır.

✓ 9. ve 10. Kalkınma Planı Vergi Çalışma Grubu üyesidir. 2008’de başlayan TÜSİAD Vergi Komitesi üyeliğinin yanında 2003-2009 seneleri arasında Vergi Konseyi ve İcra Kurulu Üyeliği de yapmıştır. Ayrıca çeşitli dönemlerde TOBB, İSMMMO gibi kuruluşların vergi çalışma gruplarında bulunmuştur.

✓ 2005 senesinden beri aylık olarak yayınlanmakta olan Legal Malî Hukuk Dergisi’nin kurucusu ve editörü, Legal Banka ve Finans Hukuku Dergisi’nin editörüdür

✓ Dünya Gazetesi’nde  “Vergi ve Hukuk” başlığıyla köşe yazarlığı ve 6 News kanalında “Malî Dünya” adıyla haftalık program yapmıştır.

✓ VEHUP Vergi Hukuku Platformu Kurucu Üyesi, İcra Kurulu Üyesi, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği yapmıştır.

✓ İstanbul Vergi Merkezi’nin Kurucusu ve Başkanıdır.

✓ 1992 TÜSİAD Bilim Ödülü sahibidir. IFA, IIPF ve EATLP, EATLP Academic Committee ve International Bar Association Taxes Committee üyelikleri yapmış ve yapmaktadır.

✓ 20 kitap, kitap bölümü ve uluslararası tebliğin yanısıra, 100’den fazla makalesi, 250’den fazla gazete yazısı bulunmaktadır. Halen ulusal ve uluslararası boyutlarıyla malî hukuk, vergi hukuku ve bağlantılı alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir.